FAWAG S.A. - wagi samochodowe, pomostowe, automatyczne i laboratoryjne

Wagi dynamiczne

waga_dynamicznawww_4


    Lubelskie Fabryki Wag wprowadziły do swojej oferty wagi dynamiczne. Podejmujemy się realizacji zadań nietypowych, dopasowując konstrukcję do wymogów klienta. Dzięki zastosowaniu sterownika przemysłowego nasze wagi łatwo integrują się z linią produkcyjną klienta oraz mogą zarządzać innymi maszynami.

    Wagi dynamiczne to urządzenia, których zadaniem jest ważenie produktów znajdujących się w ruchu na linii produkcyjnej. Takie rozwiązanie pozwala przyspieszyć i usprawnić produkcję. W zależności od charakakteru procesu, głównymi zadaniami wag dynamicznych są:

  • rejestracja masy pojedynczych produktów oraz ich masy łącznej
  • odrzucanie produktów nie spełniających wymogów odnośnie masy (masa produktu znajduje się poza określonymi limitami)
  • sortowanie produktów na kilka grup ze względu na masę (np. w przemyśle mięsnym)
  • sprawdzenie poprawności zapakowania produktów (wykrywanie ewentualnych braków)

    Oprócz wagi dynamicznej proponujemy Państwu również integrację z maszynami na Państwa linii produkcyjnej np. poprzez wystawienie sygnału korekcji dozowania. Wykonujemy również całe układy transportu wraz z zarządzaniem odrzuconych przez sortownik produktów (powrót produktu do ponownego zapakowania).

    Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

fawag_automatyka_sm_190
  LUBELSKIE FABRYKI WAG FAWAG SA

  ul. Łęczyńska 58, 20-954 Lublin
  tel.: 81 44 52 900
  handlowy@fawag.pl
  www.fawag.pl

 

Przykładowe realizacje:

  •  automatyzacja linii produkcji pieczarek w zakresie dynamicznego ważenia z sortowaniem oraz wdrożenie systemu opróżniania odrzuconych puszek

gwna1_www_300

 

   Strona główna wizualizacji na panelu operatorskim umieszczonego przy wadze przedstawia najważniejsze informacje z punktu widzenia operatora:

- stan napędów
- limity prduktu
- masę produktu
- wydajność
- liczniki produktów.

gwna_2etap_www_300

 

  

   Wizualizacja na dodatkowym terminalu, umieszczonym przy pulpicie sterowniczym maszyny dozującej, dostarcza obsłudze graficznej informacji odnośnie trendu pomiarów. Jeżeli masa kolejnych produktów wynosi więcej lub mniej od założonych limitów należy dokonać korekty. Terminal dodatkowy pozwala zarządzać pracą wszystkich maszyn (wraz z wagą) oraz dodawać i wybierać produkty, a także limity wagi.

 

  • Dwupomostowa waga dynamiczna do ważenia tuszek kurczaków

glowna_ekogril_www_300

   

   Strona główna wizualizacji programu, znajdującej się na 5,7-calowym panelu operatorskim, dostarcza informacji odnośnie zważonej masy z podziałem na pomosty oraz łącznie zważonej masy. W prawym górnym rogu paska pierwszej i drugiej wagi znajduje się licznik informujący o liczbie tuszek, które zostały zważone na każdej z nich. Wszystkie pomiary rejestrowane są w bazie danych SQL. W przypadku braku łączności z bazą danych informacje zapisywane są wewnątrz urządzenia, a po odzyskaniu połączenia są automatycznie zgrywane do bazy. Istnieje również możliwość pobrania tych danych na pamięć zewnętrzną USB. sss

 

  • Dynamiczna waga kontrolna do przeważania paczek

powrót